שילוב בין סוגים שונים על עיסויים – כדאי או לא?

תפריט הטיפולים המוצע לכם על ידי קליניקות הטיפולים, מציע לכם שלל עיסוים:

  • עיסוי בצפון בסגנון קלאסי שוודי

  • עיסוי טנטרה

  • עיסוי תאילנדי

  • עיסוי אבנים חמות ועוד...

בעוד ישנם אלו שבוחרים בעיסוי אחד, ישנם אלו שמעוניינים לקבל עיסוי משולב: עיסוי המבוסס על שתי טכניקות שונות. האם הדבר אפשרי והאם הוא כדאי?

ראשית, יש צורך לעבוד עם מעסה שמיומן בסוגים שונים

על מנת שרעיון של עיסוי משולב בצפון יהיה בכלל רלוונטי, צריך להבטיח דבר מהותי: בדקו מראש האם המעסה שעתיד להעניק לכם עיסוי בצפון, מיומן בכמה סוגי עיסויים. לרוב, ישנם מעסים שמעניקים עיסוי מאד ספציפי: עיסוי שוודי-קלאסי, עיסוי עם אבנים חמות או עיסוי תאילנדי. עם זאת, ישנם מעסים שעובדים כבר שנים בענף העיסויים, כך שהם הספיקו לצבר ניסיון ולעבור הכשרות נוספות – מעסים אלו יוכלו להביא לידי ביטוי את הידע שלהם על גופכם במהלך העיסוי.

שנית, כדאי להיצמד לסוג אחד ספציפי

ההחלטה בסופו של דבר האם לקבל עיסוי בצפון המבוסס על שתי שיטות שונות – היא רק שלכם. עם זאת, כמעט תמיד ההמלצה שתקבלו היא להיצמד אל סוג אחד של עיסוי. מדוע?

  • הקדשת מלוא הזמן לעיסוי ספציפי ייחודי

  • התמקדות בסוג אחד של עיסוי מניבה תוצאות טובות יותר

  • לעתים, קשה מאד לחוש את העיסוי בעת שמדלגים בין סוגים שונים

אם אתם עתידים ליהנות מעיסוי בפעם הראשונה בחייכם, ההמלצה אליכם תהיה לבחור בעיסוי השוודי הקלאסי. מדובר על העיסוי האהוב ביותר על הישראלים, זאת מאחר והוא מבסס על שיטה קלאסית ועל נגיעות נעימות לאורך כל הגוף. 

באילו מקרים יהיה ניתן לשלב בין סוגי העיסויים?

כאמור, המעסה יעסה אתכם על פי בקשתכם – בעיסוי המבוסס על שיטה אחת או מספר שיטות. עם זאת, לעתים קל מאד לשלב בין סוגים שונים, לדוגמא: אם בחרתם עיסוי בצפון מסוג שוודי, יהיה ניתן לשלב איתו עם אבנים חמות. מדובר על אלמנט שמוסיפים אל תוך העיסוי, כך שתוכלו לחוות גם אותו. 

שנית, כל עוד העיסוי שלכם הוא עיסוי של כשעה וחצי (פרק זמן ארוך לכל הדעות), הרי שיהיה סביר יותר להעניק לכם עיסוי המבוסס על שתי טכניקות שונות. ההמלצה היא לחלק את הזמן: חצי מהזמן יוקדש לעיסוי X ואילו המחצית השניה לעיסוי Y. שימו לב כי במידה ואתם אכן מעוניינים לקבל עיסוי בצפון המבוסס על שתי שיטות, יש לתאם זאת מראש עם המעסה שלכם.