עיסוי עם מעסה שלא עבר הכשרה – כדאי או לא?

סביר מאד להניח כי אל המעסה הבא שלכם, תגיעו בעקבות המלצות שקיבלתם ישירות ממכרים, או כאלו שקראתם בעצמכם בפורומים או קהילות שונות באינטרנט. כמו עם כל איש מקצוע אחר שמוצאים באינטרנט, מגיע השלב שבו אתם עוברים אל שיחת הטלפון שמטרתה היכרות.

כמקובל, בשיחה שכזו ימסור לכם המעסה שלל פרטים אודותיו ואודות העיסויים שהוא מעניק. בשיחה שכזו, גם לגיטימי מאד שתשאלו את המעסה האם הוא עבר הכשרות מתאימות בכדי לזכות בתואר "מעסה", או שהוא מעסה על דעתו על עצמו.

לא כל מי שמעביר ידיו על גופו של אחר נקרא מעסה

לא משנה כלל אם אתם מעוניינים לקבל עיסוי אירוודה או עיסוי שוודי קלאסי. כל עיסוי שאתם מקבלים צריך להינתן לכם על ידי מעסה מקצועי שעבר הכשרות. האם כל אדם שקרא על טיפולים רפואיים באינטרנט הופך לרופא? ברור שלא. דומה הדבר עם המעסה שלכם. לפני שאתם מתאמים לעצמכם עיסוי אירוודה, הבטיחו מעל לכל ספק את הדברים הבאים:

  • המעסה עבר הכשרה – קצרה או ארוכה

  • המעסה מתמחה בסוג העיסוי שאתם דורשים בו

  • המעסה יכול להציג לכם תעודה הכשרה רשמית

תאמו עיסוי אך ורק עם מעסים שעברו הכשרה

אז נכון שאתם רוצים לתאם עיסוי כמה שיותר מהר, אך חשוב לזכור כי לעתים פעולה מתוך פזיזות, יכולה לעלות לכם וביוקר. עיסוי אירוודה שאתם כל כך כמהים לקבל, יכול להעניק לכם חוויה טובה מאד, אך גם כזו שתצטערו שעברתם אותה בכלל. מעסה שעבר הכשרות הוא מעסה שמבין את חשיבותו של מגע ואת כוחו של המגע, הוא יודע איך לשחרר שרירים תפוסים, איך להטיב באמצעות מגע וממה להימנע כשמעסים. 

לא כל אדם שפותח קליניקה פרטית ומחפש הכנסה מהצד, יכול לקרוא לעצמו מעסה. האם הייתם מוכנים שיאמן אתכם מאמן פרטי מעולם לא עבר הכשרה מתאימה, והאם הייתם מוכנים לשלם לטכנאי מזגנים מבלי שהוא מבין מה הוא מתקן ואיך הוא מתקן? מובן שלא. העניקו את אותה החשיבות גם למעסה שלכם!

ישנה חשיבות אדירה לטיב המגע ואיכות המגע

עיסוי אירוודה שלא ניתן על ידי מעסה מקצועי, יכול לגרום לכך שבמקום שתיהנו מהטבה, הכאבים שבגופכם יחריפו. לחיצות חזקות מדי, מגע לא מבוקר וטיפול חובבני בכם, יכול לגרום לנזקים – ולעתים גם לנזקים שיקח זמן ארוך מאד לשקם אותם. המסקנה: העניקו לגופכם חשיבות וקבלו עיסוי ממעסה מקצועי ומוכשר בלבד.