כמה זמן צריך ללמוד בכדי להיות מעסה?

הדבר החשוב ביותר שאתם צריכים לקחת אתכם רגע לפני שאתם מתחילים ללמוד, הוא את ההבנה כי מה שחשוב בעיקר הוא טיב ההכשרה. המון פעמים ישנו רצון לקבל את ההכשרה המקיפה והיסודית ביותר, כאשר האינדיקציה להכשרה שכזו היא כביכול פרק הזמן הנדרש לטובת הלימודים.

לקטו המלצות אודות קורסים או הכשרות. ההמלצות הטובות ביותר יינתנו לכם ממעסים שלמדו בעצמם את הקורסים האלו – פשוט מאחר והם התנסו בהם ויודעים לשקף בפניכם את טיבם.

ממספר חודשים ועד מספר שנים

אז כמה זמן צריך ללמוד בכדי להיות מעסה שמציע עיסוי בקריות? מדובר על נוסחה משתנה המבוססת על כמה פרמטרים:

  • איזה עיסוי תרצו ללמוד

  • האם אתם מעוניינים להתמקד בעיסוי רפואי

  • האם אתם בוחרים במסלול של לימוד עיוני ומעשי

כיום, ניתן למצוא מסגרות שונות המציעות לימודי עיסוי בקריות, כאשר חלקן מציעות תקופת הכשרה של שנה, אך ניתן בקלות למצוא גם מסגרות שתקופת ההכשרה שלהן היא של 3 שנים ויותר. איך יודעים במה לבחור? קראו היטב את הסילבוס של כל תכנית שכזו, ונסו להבין איזו תכנית עונה על הצורך שלכם בצורה נרחבת יותר.

חפשו קורס ששם את הדגש על פן עיוני ומעשי

ישנם קורסים שילמדו אתכם רק את הפרקטיקה, כלומר – את הפן המעשי. ההמלצה אליכם היא דווקא אחרת: מאחר ואתם רוצים להיות מומחים בתחומכם, כדאי לעשות את הדרך הארוכה והמלאה רגע לפני שאתם מתחילים להציע עיסוי בקריות. הפן העיוני שם את הדגש על שיטות, איך התפתחה כל שיטה, מה מאפיין כל שיטה, לימודי אנטומיה וכיוצא בזה. מנגד, הגישה המעשית דוגלת בכך שהיא נותנת לכם את הכלים להעניק עיסוי בקריות, אך היא לא מלמדת אתכם את כל השאר.

חשוב ביותר: ממי אתם עתידים ללמוד?

אם התחלתם להתעניין אודות לימודי עיסוי בקריות, סביר מאד כי אתם מכירים את המעסים הטובים ביותר הפועלים כיום בישראל. חלק מאותם מעסים גם מלמדים במסגרות לימוד שונות. עוד הרבה לפני שאתם בוחרים במסגרת הלימוד, כדאי שתבחרו ממי ללמוד. בחרו את המורים הטובים, המנוסים והמומלצים ביותר. מורה טוב הוא מורה שבזכותו תאהבו את מה שאתם עושים, תוך שתקבלו את ארגז הכלים האידיאלי בכדי להעניק עיסוי בקריות.