האם כדאי או לא להירשם ללימודי עיסוי?

את לימודי העיסוי ניתן ללמוד במכללות, אך גם באמצעות קורסים פרטיים אצל מעסים בעלי שם בענף העיסויים בארץ. גם בכם עלתה המחשבה להיות מעסים המעניקים עיסוי מקצועי? רגע לפני שגם אתם עושים את הצעד אל עבר הקריירה הבאה שלכם, נסו להבין האם לימודים שכאלו באמת מתאימים לכם:

שאלו את עצמכם: מהי המוטיבציה שלכם להירשם ללימודים?

אולי הדבר הבסיסי ביותר שאתם צריכים להתעכב עליו, הוא המוטיבציה שלכם להירשם ללימודים של עיסוי מקצועי. כל עוד אתם בוחרים להירשם ללימודים מאחר ואתם אוהבים אנשים ואתם רוצים לעשות משהו למען שיפור איכות החיים שלהם, דעו כי אתם בוחרים במקצוע הנכון. לעתים, ישנם אלו שבוחרים ללמוד עיסוי מקצועי רק מאחר וזהו מקצוע נוח וגמיש מבחינת השעות, וכי תנאי הקבלה אינם מקשים.

הדבר היחיד שאמור להניע אתכם הוא רצונכם להקל על כאבים, לשנות מצב רגשי של אנשים ולאפשר להם לחיות חיים מאוזנים, רגועים וטובים יותר. להעניק עיסוי מקצועי זו זכות – אל תשכחו זאת!

האופק התעסוקתי – כשכירים או עצמאיים

השאלה האם כדאי או לא להירשם ללימודי עיסוי מעסיקה לא מעטים. כשאתם מתלבטים עם עצמכם האם ללמוד עיסוי מקצועי או לא, דעו כי האופק התעסוקתי שלכם מאד מגוון:

  • מצד אחד, תוכלו לעבוד כשכירים בקליניקות ומכונים

  • מצד שני, תוכלו להיות עצמאיים בתחום העיסויים

לא כל מקצוע מאפשר לכם גמישות שכזו, כך שאתם מחזיקים ביתרון משמעותי. אם אתם בוחרים להעניק עיסוי מקצועי בתור עצמאים, זיכרו כי עליכם להיות בעלי משמעת עצמית גבוהה ולדעת איך לנהל את עצמכם. כשכירים לעומת זאת, אינכם צריכים להיות עסוקים כלל בפן הניהולי, אלא אך ורק בפן המקצועי עם עיסוי מקצועי.

עד כמה מתגמל להיות מעסה בשנת 2019?

כשכירים, הרי שסביר ותקבלו שכר שעתי, או שמחיר העיסוי כפי שהוא נגבה מהלקוח, יתחלק חצי-חצי ביניכם ובין בעל המכון. מנגד, בתור עצמאיים, הרי שאתם זוכים לקבל את מלוא הסכום – שיכול לנוע בין 150 שקלים ל-350 שקלים לשעת עיסוי – זאת בהתאם לניסיון שתצברו וסוג העיסוי שאתם מעניקים. מדובר על שכר מתגמל ללא ספק, כך שזהו דבר נוסף שכדאי לקחת כשיקול עם רצונכם ללמוד עיסוי מקצועי.