בחנו את עצמכם: האם מתאים לכם ללמוד עיסוי?

לא בכל יום אתם נרשמים ללימודים, וזוהי סיבה מספיק טובה לקחת את הזמן שלכם רגע לפני שאתם מחליטים על כניסתכם למסגרת כזו או אחרת, תוכלו לבחון את עצמכם כעת האם לימודי עיסויים אכן יכולים להתאים לכם:

1.עד כמה אתם רוצים לסייע לאנשים?

השאלה הראשונה שאתם צריכים לשאול את עצמכם, היא עד כמה אתם מרגישים שיש לכם את הכוח והרצון לסייע לאנשים. קהל המטופלים שלכם שירצה לקבל עיסוי אירוודה, הוא קהל שבין היתר רוצה ליהנות מהקלה בכאבים פיסיים וגם בהקלה בתסמינים נפשיים כמו לחץ ומתח. כמעסים, יש לכם את היכולת לשנות את מצבו הבריאותי-רגשי של האדם – כך שזוהי זכות גדולה!

2.האם מתאימה לכם עבודה פיסית?

עבודה כמעסים היא אמנם עבודה שיש בה המון יתרונות – כמו סביבת עבודה מפנקת במכון עיסויים. עם זאת, חשוב לזכור כי מעסים עובדים פיסית. עבודה שכזו לא מתאימה לכל אחד ובכל גיל, כך שאתם צריכים לקחת בחשבון את מצבכם הבריאותי ואת היכולות הגופניות שלכם. עבודה במשרה מלאה בתור מעסים מצריכה מכם לעמוד שעות ארוכות על הרגליים, ולעסות במשך שעות באמצעות הידיים לאורך עיסוי אירוודה.

3.האם מתאים לכם לעבוד כעצמאיים?

המון מעסים עובדים בתור עצמאיים בתחום. כידוע, בתור עצמאיים יש לכם לא מעט יתרונות, אך גם נדרשת משמעת עצמית, יכולת ניהול עצמי והמון מוטיבציה. רגע לפני שאתם מתחילים לימודי עיסוי אירוודה, כדאי בהחלט שתשקלו האם אתם אכן יכולים לנהל את עצמכם. במידה ולא, תוכלו להחליט מראש כי תשתלבו בתור שכירים במכון עיסויים.

4.העבודה: לעסות גוף של אנשים אחרים

להעניק עיסוי אירוודה ללקוחות, זה להעביר את ידכם למשך שעה לפחות על גוף הלקוחות. ישנם אנשים סטיירלים שקצת נרתעים מלגעת בגוף של אנשים שהם אינם מכירים, כך שחשוב שתקחו זאת בחשבון. כמעסים, אתם אמורים להכיל ולקבל את כל סוגי האנשים, מכל המינים, עם כל גוף ובכל משקל גוף.

5.התחייבות לתקופת לימודים לא פשוטה

כמו כן, חשוב שתזכרו כי על מנת להיות מעסים, אתם צריכים לעבור תקופת הכשרה שאינה קצרה ואינה פשוטה. תכנית הלימודים למעסים מבוססת על פן עיוני ומעשי, כאשר ישנן תכניות שאורכות גם כ-3 שנים. האם אתם מוכנים להתחייב לפרק זמן שכזה בכדי לקבלת תעודת הסמכה רשמית?